Hlavní navigace

Fakturace za rok 2012 nebo 2013?

  • (neregistrovaný)

    4. 1. 2013 9:31

    Dobrý den,
    můžete mi prosím poradit?
    Máme vystavené výzvy k platbě za služby v měsíci prosinci 2012. Klientům, kteří neuhradili do konce roku 2012 byla automaticky poslána nová výzva k platbě se zvýšeným DPH. Nyní se mi ozývají klienti zpět, že chtějí aby se výzvy vrátili zpět na původní výši a spadali do loňského roku.
    Je správě, že když peníze dojdou na účet v tomto roce 2013, je DPH 21 % a zdanitelné plnění je lednové?

    děkuji vám za odpověď a přeji příjemné dny nového roku

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 1. 2013 9:45

      alli (neregistrovaný)

      Re: fakturace za rok 2012 nebo 2013?
      A kdy byly služby poskytnuty? Nerozumím tomu, co to je výzva k platbě? To je jako záloha?

    • 4. 1. 2013 9:55

      Květulinda (neregistrovaný)

      Re: fakturace za rok 2012 nebo 2013?
      Zdanitelné plnění nastává dnem úhrady nebo poskytnutím služby.
      Jedna SW firma zvolila postup takový, že před koncem roku zaslala svým klientům fakturu daňový doklad, tedy s daní 20%. Pokud ji klient neuhradí do určeného data v roce 2013, tento doklad bude stornován a následná úhrada by pak již spadala do režimu roku 2013. Ovšem nestudovala jsem, čím zdůvodní to datum plnění. Možná to řeší všeobecné podmínky.
      Vy jste však zaslali výzvu (i když jde jen o slovo, ale doklad asi nesplňuje náležitosti daň.dokladu, minimálně asi chybí DUZP), takže bych doklad považovala jako formu zálohy a tudíž bych až úhradu považovala za datum ZP a vyúčt.fakturu bych zatížila 21% dani.

    • 4. 1. 2013 11:24

      jinka (neregistrovaný)

      Re: fakturace za rok 2012 nebo 2013?
      Zdanitelné plnění u služby nastává i dnem vystavení DD, takže pokud ona SW firma skutečně vystavila DD, tak má problém - stornovat nelze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).