Hlavní navigace

DPH - ano či ne?

  • (neregistrovaný) 84.19.75.---

    3. 1. 2013 10:13

    Dobrý den,
    mám na Vás tento dotaz. Nejsem dopravní společnost. Pro našeho ruského klienta, který má sídlo v Rusku, ale bydlí ve Španělsku chceme dovézt do Španělska vlastním automobilem jelenní parohy z jelena, kterého klient minulý rok ulovil v ČR. Jelikož jsme plátci DPH (s.r.o.), jak je to s vystavením faktury a DPH. Je to služba pro cizince a plnění by mělo být ve Španělsku, mám tedy vystavovat bez DPH?

    Děkuji

    S pozdravem
    Honza

    • 3. 1. 2013 10:31

      alli (neregistrovaný) 46.231.75.---

      Re: DPH - ano či ne?
      dala bych DPH, nemyslím, že v případě dopravy parohů jde o zahraniční osobu povinnou k dani, jedině, v případě, že parohy použije pro podnikání. Určitě z této služby nebude ve Španělsku přiznávat DPH. viz § 10 f - místo plnění je místo zahájení přepravy
      § 10f Místo plnění při poskytnutí služby přepravy zboží osobě nepovinné k dani
      (1) Místem plnění při poskytnutí služby přepravy zboží osobě nepovinné k dani je místo, kde se příslušný úsek přepravy uskutečňuje.
      (2) Pokud je však poskytnuta služba přepravy zboží mezi členskými státy osobě nepovinné k dani, je místem plnění místo zahájení přepravy.
      (3) Pro účely odstavců 1 a 2 se rozumí
      a) přepravou zboží mezi členskými státy přeprava zboží, pokud místo zahájení přepravy a místo ukončení přepravy je na území dvou různých členských států,
      b) místem zahájení přepravy zboží místo, kde přeprava zboží skutečně začíná, bez ohledu na vzdálenost překonanou na místo, kde se zboží nachází,
      c) místem ukončení přepravy zboží místo, kde přeprava zboží skutečně končí.

    • 3. 1. 2013 10:45

      gepart (neregistrovaný) 84.19.75.---

      Re: DPH - ano či ne?
      Děkuji. Ještě je tu problém s tím, že se fakturuje jeho firmě sídlící v Londýně a ta je plátcem DPH. Jinak mě ještě zajímá, zda-li si můžu uplatnit DPH z ceny natankovaného benzínu v zahraničí?

      Děkuji

    • 3. 1. 2013 10:55

      alli (neregistrovaný) 46.231.75.---

      Re: DPH - ano či ne?
      >>>Dobrý den,
      >>>mám na Vás tento dotaz. Nejsem dopravní společnost.
      >>>Pro našeho ruského klienta, který má sídlo v Rusku,
      >>>ale
      >>>bydlí ve Španělsku chceme dovézt do Španělska
      >>>vlastním
      >>>automobilem jelenní parohy z jelena, kterého klient
      >>>minulý rok ulovil v ČR. Jelikož jsme plátci DPH
      >>>(s.r.o.), jak je to s vystavením faktury a DPH. Je to
      >>>služba
      >>>pro cizince a plnění by mělo být ve Španělsku, mám
      >>>tedy
      >>>vystavovat bez DPH?
      >>>
      >>>Děkuji
      >>>
      >>>S pozdravem
      >>>Honza

      >
      >Děkuji. Ještě je tu problém s tím, že se fakturuje
      >jeho firmě sídlící v Londýně a ta je plátcem DPH. Jinak
      >mě ještě zajímá, zda-li si můžu uplatnit DPH z ceny
      >natankovaného benzínu v zahraničí?
      >
      >Děkuji
      To je to nejdůležitější, co jste nenapsal. Pokud Vám sdělili své DIČ, tak fakturujte dle § 9 odst. 1 ZDPH bez DPH.
      U DPH z benzínu natankovaného v zahraničí nemáte nárok na odpočet. Prostřednictvím GFŘ můžete žádat o vrácení DPH z EU viz §82 ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).