Hlavní navigace

havarie na sl. Ceste

• (neregistrovaný) 82.145.211.---

30. 12. 2012 16:29

zdravim byl jsem vyslán na sl cestu s vlastním autem. Při cestě zpět mi vletěla srna do cesty. Řešit to budu až 3.1. Neboť teď nikdo na firmě není. Havarijko mám. Nahlášeno na pojišťovně to je. Mám nárok na nějaké odškodné ze str. Zaměstnavatele ? Předem děkuji za rady

• 30. 12. 2012 18:03

Zdeněk H (neregistrovaný) 77.104.252.---

Re: havarie na sl. Ceste
      Dobrý předsilvestorvský večer,
      vzhledem k tomu, že máte své havarijní pojištění, bude oprava vozu hrazena z tohoto pojištění. Od zaměstnavatele máte nárok, pokud ho uzná, na odškodnění z hlediska pracovního úrazu. Pokud jste se při havárii zranil a bude to uznáno jako pracovní úraz, budete zaměstnavatelem odškodněn dlo zákoníku práce. Pokud zranění nebylo, nebude ani žádné odškodnění.
      Nevím, který den se vám havárie stala, ale vaší povinností je vzniklý pracovní úraz neprodleně nahlásit příslušného (vašemu) vedoucímu zaměstnanci, který by měl úraz zapsat do tzv. Knihy úrazů. i nahlášení havárie musí být provedeno neprodleně. K předání vaší informace jste mohl použít mobil, email, fax, ale uvažovat o tom, že počkáte až na 3.1. se vám nemusí vypatit, protože "nahlášení" jste neprovedl neprodleně.
      Je zde ale ještě jedna podmínka, jízdu vašim soukromým vozidlem vám musel zaměstnavatel povolit. Někde by o tom měl být záznam.
      Přeji krásný rok 2013. Zdeněk

• 3. 1. 2013 15:22

Bury99 (neregistrovaný) 46.135.52.---

Re: havarie na sl. Ceste
      Dobrý den
      Děkuji za informace.

Nehodu jsem ještě ten den nahlásil nadřízenému. Ten to chtěl řešit až toho 3.1. Úraz jsem naštěstí neutrpěl, a s firmou jsme se dohodli že mi uhradí část nákladů spojenou s opravami mého vozu. Čekal jsem že se budou nějak škubat či hádat ale kupodivu ne.
      Také přeji krásný rok 2013

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).