Hlavní navigace

příplatek

  • (neregistrovaný) 91.106.246.---

    20. 12. 2012 7:40

    pracuji o svatcích jako noční strážny mam noční směnu od 18 do 06hod ranni zaměstnavatel mi proplati jen 6 hodin práce o svátcích pry další hodiny od 24 do 06h už nespadaji do práce o svátcích je tento postup správny? Děkují

    • 21. 12. 2012 14:55

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: příplatek
      Toto je řešeno v ZP § 91, odst.6 . Podle tohoto ustanovení u zaměstnavatele, kde zaměstnanec koná práci v noci, začíná den prac.klidu hodinou ,která odpovídá nástupu zaměstnanců té směny, která v týdnu nastupuje podle rozvrhu směn jako první.
      /týká se to tedy třísměnného nebo nepřetržitého provozu). Toto pravidlo je možné použít při odměňování , to zn.,že při tomto postupu se den pr.klidu(svátku) vymezený pro prac.právní účely nekryje s kalendářním dnem prac.klidu. Toto vymezení však není pro zaměstnavatele povinné.
      Tato právní úprava mu umožňuje ,aby rozhodl o tom, že zaměstnanci připadne nebo nepřipadne na svátek celá směna
      a ne jen její část a také, aby den nepřetržitého odpočinku v týdnu začínak s koncem směny a ne kalendářně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).