Hlavní navigace

Odpisy auta

• (neregistrovaný) 90.183.227.---

17. 12. 2012 21:23

Dobrý den,
    prosím o radu. OSVČ byla plátce DPH a odečetla si DPH z auta v obchodním majetku, po roce zrušila registraci k DPH, dodanila a vrátila odečtené DPH, auto stále odepisuje z majetku. Z jaké částky mám teď odepisovat, stále bez DPH nebo k ní mám přičíst vrácené DPH a odpisy budou o DPH tedy vyšší. Moc děkuji za radu, setkala jsem se s tím poprvé a nejsem si jistá a nerada bych udělala chybu.

• 18. 12. 2012 7:45

jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

Re: Odpisy auta
      Ano navýšíte vstupní cenu
      http://business.center.cz/business/finance/dane/D-006.aspx
      k §29
      2. Při zrušení registrace plátce daně z přidané hodnoty podle zákona o DPH se u odpisovaného hmotného majetku a nehmotného majetku stanoví změněná vstupní cena, do jejíž výše lze majetek odpisovat, jako součet původní vstupní ceny a daně z přidané hodnoty, o kterou je plátce povinen snížit nárok na odpočet daně podle § 79 odst. 4 až 7 zákona o DPH; přitom u zrychleného odpisování (§ 32 zákona) se současně o tuto částku zvýší i zůstatková cena. U nehmotného majetku poplatník pokračuje v odpisování ze změněné vstupní ceny snížené o již uplatněné odpisy od měsíce následujícího po měsíci, v němž byl povinen snížit nárok na odpočet daně z přidané hodnoty. Obdobně jako u nehmotného majetku postupuje poplatník i u hmotného majetku odpisovaného podle § 30 odst. 4 až 6 zákona.
      Ještě pozor na zadání zvýšené ceny, postup je dle §29 odst 7

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).