Hlavní navigace

Písemné povolení pro vstup na pozemek

  • (neregistrovaný) 46.135.96.---

    14. 12. 2012 12:34

    Dobrý den, chci se zeptat, zda když chce soused vstoupit na náš pozemek musí mít od nás písemné povolení, nebo jestli stačí pouze ústní. Děkuji.

    • 14. 12. 2012 12:38

      xy5

      Re: Písemné povolení pro vstup na pozeme
      jak vstoupit? Když chce jít k vám třeba na návštěvu? Nebo aby užíval část vašeho pozemku třeba pro účely, aby se dostal ke svému domu, protože jiná cesta k němu nevede?

    • 14. 12. 2012 12:48

      Evina95 (neregistrovaný) 46.135.96.---

      Re: Písemné povolení pro vstup na pozeme
      Jde o to, že spolu máme špatné vztahy a on si chce nahodit novou omítku na dům.. na přelomu srpna a září nedostavěl plot a zůstala tam mezera.. no a on je tak drzý, že ten plot ještě postavil křivě.. a právě ta zeď, kterou chce nahazovat tak na tu se dostane jedinně přes náš pozemek.. tak se právě bojíme, aby nám tam nevlezl tou mezerou po nedostavěném plotu.. protože pak bychom nemohli nic dělat a když by nám tam něco úmyslně poničil, tak by mohl říct, že jme mu tam vstup povolili. proto se chci zeptat, jestli povolení musí být písemné.

    • 14. 12. 2012 14:41

      xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: Písemné povolení pro vstup na pozeme
      Stavební zákon 2012 (zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu)
      § 141
      Opatření na sousedním pozemku nebo stavbě
      (1) Pro vytvoření podmínek k provedení stavby nebo její změny, nutných zabezpečovacích prací, nezbytných úprav, udržovacích prací a k odstranění stavby nebo zařízení může stavební úřad uložit těm, kteří mají vlastnická nebo jiná věcná práva k sousedním pozemkům či stavbám na nich, aby umožnili provedení prací ze svých pozemků nebo staveb, pokud mezi zúčastněnými osobami nedošlo k dohodě. Účastníkem řízení je ten, v jehož prospěch má být povinnost uložena, a ten, z jehož pozemku nebo stavby mají být práce prováděny.
      (2) Ten, v jehož prospěch byla povinnost podle odstavce 1 uložena, musí dbát, aby co nejméně rušil užívání sousedních pozemků nebo staveb a aby prováděnými pracemi nevznikly škody, kterým je možno zabránit. Po skončení prací je povinen uvést sousední pozemek nebo stavbu do předchozího stavu; nesplní-li tuto povinnost nebo nedojde k jiné dohodě, postupuje se podle obecných právních předpisů o náhradě škody

    • 14. 12. 2012 14:46

      pája

      Re: Písemné povolení pro vstup na pozeme
      nic dělat a když by nám tam něco
      >>úmyslně
      >>poničil, tak by mohl říct, že jme mu tam vstup
      >>povolili. proto se chci zeptat, jestli povolení musí
      >>být
      >>písemné.
      >
      >
      >Stavební zákon 2012 (zákon č. 183/2006 Sb., o územním
      >plánování a stavebním řádu)
      >§ 141
      >Opatření na sousedním pozemku nebo stavbě
      >(1) Pro vytvoření podmínek k provedení stavby nebo
      >její změny, nutných zabezpečovacích prací, nezbytných
      >úprav, udržovacích prací a k odstranění stavby nebo
      >zařízení může stavební úřad uložit těm, kteří mají
      >vlastnická nebo jiná věcná práva k sousedním pozemkům či
      >stavbám na nich, aby umožnili provedení prací ze svých
      >pozemků nebo staveb, pokud mezi zúčastněnými osobami
      >nedošlo k dohodě. Účastníkem řízení je ten, v jehož
      >prospěch má být povinnost uložena, a ten, z jehož pozemku
      >nebo stavby mají být práce prováděny.
      >(2) Ten, v jehož prospěch byla povinnost podle
      >odstavce 1 uložena, musí dbát, aby co nejméně rušil užívání
      >sousedních pozemků nebo staveb a aby prováděnými
      >pracemi nevznikly škody, kterým je možno zabránit. Po
      >skončení prací je povinen uvést sousední pozemek nebo stavbu
      >do předchozího stavu; nesplní-li tuto povinnost nebo
      >nedojde k jiné dohodě, postupuje se podle obecných
      >právních předpisů o náhradě škody

      doporučuji pro případ, že budete souhlasit, trvat na písemné dohodě, pokud nebudete, vyčkejte,až vám to ulooží úřad.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).