Hlavní navigace

Příjmy z pronajaté štítové zdi

  • (neregistrovaný) 195.22.36.---

    14. 12. 2012 7:20

    Druh (1/2) a družka (1/2) si koupili byt v doběm celkem o 4 bytech.
    Nyní obdrželi příjem 3000 Kč za pronájem štítové zdi. BUde se zdaňovat v DP? u obou 1/2?

    Podle mne ano (§ 9), každý si zdaní 1500 - 30 % výdaje (§ 9 odst. 4)= 1050 x 15 % daň 158 Kč.

    JE to tak?

    • 14. 12. 2012 8:56

      HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

      Re: Příjmy z pronajaté štítové zdi
      Jaké mají ostatní příjmy? Budou podávat DP? Pokud mají např. příjmy ze zaměstnání a roční zúčtování provede zaměstnavatel, pak přiznání podávat nemusí (příjem nižší než 6000), pokud podávají DP např. kvůli příjmům z podnikání, pak v DP uvedou i tento příjem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).