Hlavní navigace

odpis pohledávky

  • (neregistrovaný) 81.19.2.---

    11. 12. 2012 11:02

    Dobrý den,
    mám 2 pohledávky splatné 30.05.2008, 12.12.2008, částky jsou větší než 30.000,- a nebyly soudně vymáhané, první už je promlčená, firmy "mormálně fungují" žádná insolvence. OP nebyly. Mám jinou možnost než 100% nedaňově odepsat a vést v podrozvaze?

    Děkuji

    • 12. 12. 2012 9:44

      Ifka (neregistrovaný) 82.142.122.---

      Re: odpis pohledávky
      Pokud se jedná o smluvní vztah dle Obch. zákoníku, kde promlčecí doba jsou 4 roky, tak bych vytvořila k 1.1.2012 ZOP ve výši 20 % (dle § 8a, odst. 1). Den před promlčením zrušte ZOP a do výše ZOP je pro Vás odpis pohledávky daňově uznatelný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).