Hlavní navigace

Smlouva o tichém společenství

• (neregistrovaný) 94.74.248.---

10. 12. 2012 18:06

Vážení poradci,

obracím se na vás s dotazem týkajícího se obchodního práva a to konkrétně postavení tichého společníka.
    Chci začít podnikat a hledal jsem investora, který by projekt zafinancoval. Našel jsem tichého společníka,
    který by do projektu peníze vložil, na oplátku za 20% z čistého zisku. Smlouvu s tichým společníkem budu
    podepisovat já, jakožto fyzická osoba. Společnost s.r.o. vznikne až po podpisu smlouvy. Společnost koupím
    od ready - made, která bude čistá a s již zaplaceným vkladem. Potom jako společník, zároveň i jednatel v
    podstatě neručím ničím, ano? Pouze v případě, že bych obchodoval nezákonně. Zajímá mě však především to,
    zda já jako fyzická osoba ručím vrácením vkladu tichému společníkovi v případě, že se společnost s.r.o.
    dostane do insolvenčního řízení nebo do konkurzu. Pokud já vím správně, tak se tohle všechno vztahuje na
    právnickou osobu, tudíž společnost s.r.o., která v případě neúspěchu upadá do konkurzu a tichý společník
    si vezme z majetku společnosti, co na něj zbyde, nikoliv však ode mě, jako fyzické osoby, pokud tomu
    rozumím správně. Děkuji za odpovědi

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).