Hlavní navigace

OSVČ + HPP + DPP

• (neregistrovaný) 213.195.215.---

7. 12. 2012 13:29

Dobrý den, jsem zaměstnanec (roční HM cca 180.000), od 8/2012 mám ŽL (psycholog) FV ve výši cca 40 000,- + nějaké dohody o provedení práce cca 12 000,-. příští rok budou faktury na vyšší částky.
    prosím o radu:
    zálohy na ZP + SP letošní rok platit nemusím a rok 2013 ? musím platit když mám HPP, nebo jednou částkou po odevzdání přehledů?
    a do daňového přiznání budu dávat pouze příjmy z HPP + faktury vystavené ?
    děkuji za odpověd
    Karel K.

• 7. 12. 2012 15:27

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: OSVČ + HPP + DPP
      První rok jste zálohy platit nemusel. Do daňového přiznání budete mít dvě činnostri - příjmy ze zaměstnání sečtete s výsledkem z podnikání ( vyčíslíte docela jednoduše na zvláštní stránce DP) . Zdaňovat budete dohromady( jeden daňový základ), z toho vypočtete daň a odečtete zálohové daně, pokud byly strženy.
      Podle DP pak vyplníte Přehledy pro SP a ZP? kam přijdou jen příjmy z podnikání. U SP je limit pro placení odvodu, takže podívat na str. cssz.cz . Pokud nedosáhznete limit, nebudete platit odvod a tudíž ani zálohy příští rok. Zdr-poj- zaplatíte z podnikání najednou po podání Přehledu. Zálohy na ZP pak měsíčně pro OSVČ vedlejší. Další rok optět vše vyúčtujete. U všeho jsou návody ( postup) tak z toho nemusíte mít obavy. Hlavně sledujte změny a dodržujte termíny a poviiné údaje(změny) na přísl. úřady .
      Hodně štěstí :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).