Hlavní navigace

Tichý společník

• (neregistrovaný) 94.74.248.---

6. 12. 2012 21:42

Vážení poradci,

obracím se na vás s dotazem týkajícího se obchodního práva a to konkrétně postavení tichého společníka. Chci začít podnikat a hledal jsem investora, který by projekt zafinancoval. Našel jsem tichého společníka, který by do projektu peníze vložil, na oplátku za 20% z čistého zisku. Smlouvu s tichým společníkem budu podepisovat já, jakožto fyzická osoba. Společnost s.r.o. vznikne až po podpisu smlouvy. Společnost koupím od ready - made, která bude čistá a s již zaplaceným vkladem. Potom jako společník, zároveň i jednatel v
    podstatě neručím ničím, ano? Pouze v případě, že bych obchodoval nezákonně. Zajímá mě však především to, zda já jako fyzická osoba ručím vrácením vkladu tichému společníkovi v případě, že se společnost s.r.o. dostane do insolvenčního řízení nebo do konkurzu. Pokud já vím správně, tak se tohle všechno vztahuje na právnickou osobu, tudíž společnost s.r.o., která v případě neúspěchu upadá do konkurzu a tichý společník si vezme z majetku společnosti, co na něj zbyde, nikoliv však ode mě, jako fyzické osoby, pokud tomu
    rozumím správně. Děkuji za odpovědi.

S pozdravem
    Richard Havránek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).