Hlavní navigace

dan z příjmu vybíraná srážkou

 • (neregistrovaný) 88.103.62.---

  5. 12. 2012 10:53

  dobrý den, prosím mohl by me někdo poradit s následujícím problémem,
  japonská firma přijede k nám do ČR udelat servis mixéru (po 5-tiletém provozu). před 5-ti lety bývalá účetní vyplnila Oznámení plátce daně o dani z příjmu vybírané srážkou (podle par.22 zákona 586/1992Sb) a finanční úřad nám dal potvrzení (i v angličtině) o sražené dani, kterou naše firma zaplatila, a toto potvrzení jsme tenkrát té japonské firmě poslali. Ale byl v tom trochu zmatek a proto nyní po 5-letech nevím jestli je vše dobře. Oznámení totiž účetní vyplnila pozdě, dostali jsme od FÚ pokutu. a protože ta japonská firma na faktuře neměla sraženo těch 10% a sraženou dan jsme zaplatili my, tak tenkrát jsme japoncům vystavili fakturu a oni nám tu daň poslali. prostě takový zmatek.

  šéf chce aby vše klapalo a jestli ti japonci nemají vystavit fakturu za servis rovnou bez 10% sražené daně, tu dan zaplatíme my fin.úřadu, ten nám dá potvrzení o platbe v angličtině které pošleme japoncum,
  ale šéf se mě ptá kdo jim doplatí tech 10% z celkové ceny za servis mixéru, já myslím že japonský finanční uřad na základě toho potvrzení.
  prosím je to tak dobře? díky moc moc, Milena

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).