Hlavní navigace

Dovolená po rodičovské dovolené

• (neregistrovaný) 31.192.72.---

4. 12. 2012 12:27

Dobrý den, v jaké délce budu mít nárok na dovolenou po rodičovské dovolené? Po ukončení PPM jsem vyčerpala veškerou dovolenou za rok 2012. Od 9/2012 jsem na rodičovské dovolené, máme v plánu že mě manžel v průběhu roku 2013 vystřídá a já se vrátím do práce. Budu mít nárok na dovolenou za celý rok 2013 nebo jen za odpracovanou dobu (ode dne kdy se vrátím do práce)? A měla bych nárok na dovolenou i kdybych třeba odpracovala jen měsíc nebo dva a pak se znovu vrátila na rodičovskou dovolenou?

• 4. 12. 2012 13:04

xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

Re: Dovolená po rodičovské dovolené
      Výše nároku na dovolenou za rok 2013 bude záviset na tom, kdy se vrátíte do práce a kolik odpracujete dnů.
      Po odpracování alespoň 60 dnů vám vznikne nárok na celoroční dovolenou, která bude ale případně krácena o dobu čerpání RD a např. nemoci, OČR a pod. To krácení je za prvních 100 dnů o 1/12 a za každých dalších 21 neodpracovaných dnů o další 1/12.
      Když byste neodpracovala 60 dnů, vznikl by vám nárokk na dovolenou za odpracované dny a to za každýc 21 odpr. dnů na 1/12. Pro přesnější výpočet byste musela napsat, kdy se do práce vrátíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).