Hlavní navigace

zaměstnanec se zdravotím pojištění

• (neregistrovaný) 194.228.20.---

3. 12. 2012 21:10

dobrý den, zkoušela jsem několikrát sem napsat, ale z nějakého důvodu mi se to vymaže a nevím proč. Prosím ještě jednou o rady na následující otázky.
    1. ztrátu si podle parag.34 odst. 1 můžu odečíst i za rok 2007 nebo až od roku 2008, když dělám HV za rok 2012? A můžu si odečíst jen jeden rok, ten nejstarší možný nebo můžu i více a je nějaký limit kolik si můžu odečíst nejvíce v jednom roce?
    2. dary podle parag. 20odst. 8, si můžu odečíst dary – vysoké škole, obci na kulturu? Za předpokladu, že splním min. 2tis a max. 5%ze základu daně?
    3.Společnost zaměstnává 1 zaměstnance se zdravotním postižením na poloviční úvazek a 2 zaměstnance s těžším zdravotním postižením na poloviční úvazek. Toho zaměstnance se zdravotním postižením můžu odečíst 18tis, takže když je na poloviční úvazek na 9tis? A odečtu to od základu daně a u toho s těžkým postižením 60tis?
    4. náklady na vstupní prohlídky nových zaměstnanců 2 000 Kč jsou daňově uznatelné náklady?
    5. účetní odpisy se odečítají?
    6. firma zapomněla dát jednu fakturu v částce 80 000 Kč do výnosů., s tím se prosím vám něco dělá?
    7. Společnost obdržela dividendy z tuzemska. Dividendy ve výši 20 000 Kč (brutto hodnota) byly zdaněny u zdroje. Prosím kdo mi poradí, s tím se nevím vůbec rady.
    8.Společnost uhradila za deset zaměstnanců pojistné na soukromé životní pojištění ve výši 250 000 Kč. Příspěvky na soukromé životní pojištění jsou sjednány v kolektivní smlouvě. To se dávám na účet 525 a tedy nedaňově?
    děkuji moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).