Hlavní navigace

životní pojištění - jednatel

  • (neregistrovaný) 82.113.51.---

    30. 11. 2012 10:36

    Dobrý den, pročítala jsem starší příspěvky v diskuzi na toto téma:

    Může firma přispět na životní a penz. pojistění (max.
    >24000 Kč/ročně) i jednateli, který pracuje na základě
    >Smlouvy o výkonu funkce jednatele? Děkuji.

    Bylo odpovězeno: Ano, dle ZDP jde o zaměstnance (viz § 6 ZDP)

    Může ale firma přispět i tehdy, pokud jednatel nepobírá žádnou odměnu? To, že nebude brát žádnou odměnu má ustanoveno ve Smlouvě o výkonu funkce.

    Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).