Hlavní navigace

Daňový doklad

  • (neregistrovaný)

    29. 11. 2012 19:34

    Dobrý den, jsem fyzická osoba, student, v úterý jsem si zakoupil permanentku do fitness centra (http://www.fitsportirclub.cz/fitcentrum.htm), ale zapomněl jsem upozornit a vzít si daňový doklad (cena permice 1050,-), druhý den jsem tam přišel s žádostí o daňový doklad a obsluhou mi bylo řečeno, že je majitel upozornil, že mají daňový doklad vydávat pouze ten den při koupi, že další dny po koupi už ne, na internetu v zákoně o dani z přidané hodnoty (Zákon č. 235/2004 Sb.- Hlava II: Uplatňování daně,
    Díl 5: Daňové doklady, § 26 Vystavování daňových dokladů) je napsáno : Plátce je povinen vystavit daňový doklad do 15 dnů ode dne a) uskutečnění zdanitelného plnění, b) přijetí úplaty. Mám tedy nárok do 15 dnů vyžádat daňový doklad??? Děkuji za odpověď.
    Zdeněk Němec

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2012 7:21

      m. (neregistrovaný)

      Re: Daňový doklad
      K čemu potřebujete daňový doklad? Pernamentku Vám snad dali,
      DPH si u fittnessu stejně nemůžete odečíst, pokud nejste plátce DPH a nepodnikáte třeba jako trenér fitnesu.

    • 30. 11. 2012 8:51

      Zdenny (neregistrovaný)

      Re: Daňový doklad
      Potřebuji zjednodušený daňový doklad, prostě paragon, na proplacení od VZP...

    • 30. 11. 2012 10:09

      m. (neregistrovaný)

      Re: Daňový doklad
      No v tomhle případě by Vám potvrzení o zaplacení dát měli.
      Třeba nejsou plátci DPH, tak nevěděli o čem mluvíte, běžte tam ještě jednou a vysvětlete jim, na co to potřebujete, bavte se o potvrzení o zaplacení nebo paraganu, ne o daňovém dokladu.
      Mezi námi - VZP tyto akce proplácí? Domnívala jsem se, že už to zastavili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).