Hlavní navigace

Krácení nároku na odp, prosím Vladimíra

• (neregistrovaný) 77.236.203.---

29. 11. 2012 13:02

Dobrý den,
    již jsem na toto téma jednou psal a dobral jsem se k části výsledku. Jedná se o následující - mám e-shop, obchoduji s vojenským zbožím. Před 2 roky jsem výjimečně nakoupil investiční zlato na sklad (osvobozeno od DPH). Nyní ho chci prodat. Dobral jsem se ke správnému řešení, že prodej bude osvobzen od DPH dle §92 odst. 3 bez nároku na odpočet a bude patřit na ř. 50 přiznání k DPH. Nyní mám ale následující problém:

1) názor daňového poradce a mého správce daně na FÚ v Pardubicích: vzhledem k tomu, že se jedná o stejnou činnost jako ta hlavní (tedy nákup a prodej), tak musím krátit daň na vstupu ze všech přijatých plnění, které souvisejí s touto činností.

2) názor paní z kontrolního oddělení FÚ: Prodejem inv. zlata nevznikne krácení DPH na vstupu u nákladů souvisejících s běžným prodejem. Krátil bych pouze plnění, která přímo souvisí s nákupem investičního zlata.

A teď mám problém, komu mám věřit. A to hlavně z důvodu, že obě protichůdná stanoviska jsem dostal na FÚ. Poradí prosím někdo?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).