Hlavní navigace

Práce 17.11. a náhradní volno

• (neregistrovaný) 90.179.25.---

27. 11. 2012 11:32

Dobrý den, prosím Vás, zda mám správně: Zam-nec má stanovenou prac.dobu PO-PÁ, 8hod./den-tj.40hod.týdně, v sobotu 17.11. byl v práci, kdy odpracoval 4 hodiny. Tzn., že má nárok na 100% příplatek za svátek, 25% za přesčas a 10% za sobotu, chtěla jsem se zeptat, zda se tyto příplatky počítají z jeho průměru na náhrady?
    Firma by byla ráda, aby si ale vybral o vánocích náhradní volno. Můžete mi, prosím, poradit jak prakticky postupovat?
    V evidenci odprac. doby za listopad bude uvedený výkon práce v sobotu 17.11: od – do 4 hodiny a za prosinec bude např. 27.12. 4 hod. náhr.V a 4 hod. neplacené volno (už nemá dovolenou a zam-nec si podá žádost o Nepl.V, firma souhlasí). Má se nyní sepsat dohoda mezi zam-cem a zam-vatelem o čerpání náhradního volna místo proplacení příplatků?
    A kdy se proplatí náhrada za sobotu 17.11., pokud se Náhr.V bude vybírat v prosinci? Prosím o oporu v zákoně.
    Chápu dobře, že pokud bude čerpat náhr. Volno, nepřísluší zam-ci příplatek ani 100% svátek, 25% přesčas ani 10% za sobotu? Můžete mi, prosím, prakticky poradit postup? Vidím, že jsem se do toho zamotala. Děkuji za Váš čas a přeji pěkný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).