Hlavní navigace

Výpověď z práce po RD

• (neregistrovaný) 88.102.223.---

26. 11. 2012 0:50

Dobrý den.V pátek 23.11.mi skončila RD.Když jsem přišla k zaměstnavateli podepsat výpověď z důvodu nadbytečnosti,tak jsem zjistila,že výpověď je 3.měsíční s odstupným ve dvojnásobku měsíčního průměrného výdělku a to jen za měsíc listopad.,Ale taky jsem zjistila,že výpověď byla dána zaměstnavatelem již 30.8.2012.A končí prvním kalendářním měsícem po podepsání této výpovědi mnou.Což jestli dobře chápu je 1.12.2012.Výpověď jsem nepodepsala,ale nevím co mám dělat,protože se zaměstnavatelem je obtížné se dohodnout.Přece mi nemůže běžet výpověď,když jsem pořád ještě čerpala RD.?Může mi prosím někdo poradit,co mám dělat?Děkuji předem.

• 26. 11. 2012 6:27

jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: Výpověď z práce po RD
      Vše špatně. V době RD vám nemůže dát výpověď pro nadbytečnost. Výpověď nemůže být 3 měsíční. ale s 2 měsíční výpovědní dobou. V neposlední řadě odstupné se domnívám, že nemá být 2 měsíční, ale 3 měsíční (pokud jste byla v podniku zaměstnána alespoň 2 roky, pak ja nárok na 3 měsíční odstupné a RD se započítává). Zkuste se obrátit na mzdovou účtárnu, že se dopustili chyby a upozorněte je, pokud nedojte k nápravě, pak budete nucena daný případ nahlásit na inspektorát práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).