Hlavní navigace

Přenesená DP zedník- začátečník

  • (neregistrovaný) 89.24.150.---

    25. 11. 2012 21:47

    Mám vyfakturovat zednické a obkladač.práce druhému zedníkovi,(je to asi swarcs systém ale což), který bude fakturovat konečnému odběrateli. Jedná se o zednické a obkladačské práce v bytové jednotce, kterou ale kon.odběratel pronajímá. Tudíž k podnikání, normálně by bylo 20%. Mohu fakturovat druhému zedníkovi "zednické a obkl.práce" v režimu přen.DP a on dále normálně s odvodem 20% DPH? Nebo se jedná o subdodávku a já musím fakturovat také s DPH? A pokud přenesená DP musím vyhledat a zařadit dle CZ-CPA druh práce a rozhodnout zda podléhá přenesené DP nebo u stavebních a montážních prací dle §92e všeobecně lze uplatnit přenesenou daň.pov. Vím že se asi vyjadřuji velice neohrabaně, ale moc tomu nerozumím a kolega pro kterého mám fa vystavit mi říká, nic neřeš to je přece jasný" zednická práce plátce plátci" jednoznačně přenes.DP !? Já to tak ale po laickém čtení § 92e jednozn.nevidím a upřímně připadám si jako blbec. Jak je to prosím doopravdy? A ještě jedna otázka, když tady napíši dotaz, jak se mám přihlásit aby mě to neustále při odpovědi nevykopávalo, že toto jméno už používá někdo jiný, já chci být účasten stále pod jedním jménem?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).