Hlavní navigace

vývoz - hodnota

  • (neregistrovaný) 82.114.218.---

    25. 11. 2012 19:30

    Prosím o kozultaci ohledně vývozů, byla jsem na školení kde mi bylo řečeno , že hodnota vývozu do účetnictví jde kurzem ČNB dnem vystavení dokladu, do DPH jde do období a kurzem ČNB ke dni opustěžení EU. prosím máte s tímto nějaké zkušenosti? děkuji a hezký týden.

    • 25. 11. 2012 20:35

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.13.---

      Re: vývoz - hodnota
      ČÚS 001
      2.4.3.Pro potřeby oceňování pohledávek a závazků vyjádřených v cizí měně ke dni jejich vzniku lze za okamžik uskutečnění účetního případu považovat u dodavatele den vystavení faktury nebo obdobného dokladu, u odběratele den přijetí faktury nebo obdobného dokladu.
      - Závisí na tom, jak máte ve vnitřní směrnici popsáno uskutečnění účetního případu, můžete to mít specifikováno i jinak.

      U DPH je u vývozu zboží (§30/4a) potvrzen výstup zboží z území EU . Tento den, tedy opuštění EU je současně dnem uskutečnění zd. plnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).