Hlavní navigace

opravné položky k pohledávkám

  • (neregistrovaný) 90.179.152.---

    23. 11. 2012 12:35

    >>Dobrý den,
    >>>>
    >>>>pokud nebyli v loňském roce vytvářeny opravné položky
    >>>>k pohledávkám dle § 8a zákona o rezervách.
    >>>>
    >>>>Mohu v letošním roce roce vytvořit k 31.12. opravnou
    >>>>položku za 18 měsíců ve výši 50 % nebo musím začít 12
    >>>>měsíců 33 %.
    >>>>
    >>>>A musí mít přihlášené u soudu pohledávky dle §
    >>>>8c?????
    >>>>Nebo je může jednorázově odepsat i bez přihlášky,
    >>>>celé
    >>>>jako daňově uznatelné????
    >>>
    >>>držíte se zákona, pokud máte pohledávku po splatnosti
    >>>delší než 18 měsíců, tak tvoříte OP ve výši 50%.
    >>> Jinak daňově uznatelný odpis máte specifikovaný v
    >>>Zákonu o dani z příjmu §24 písm. y
    >>
    >>Pohledávky, na které máte vytvořeny OP podle §8c,
    >>nemusíte pro daňově účinný odpis mít přihlášeny. V
    >>extrémním případě stačí jeden den vytvořit OP a druhý
    >>den
    >>odepsat a to i v průběhu roku.
    >
    >
    >Děkuji moc

    A jak to udělám pokud hodnota pohledávky je v EUR a v rámci kurzových rozdílů se její hodnota změnila. Počítá se to z původní výše pohledávky nebo z nové????

    A pokud je budu dělat opravné položky až ke konci roku, tak až po přecenění???

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).