Hlavní navigace

Drzeni pracovniho mista po dobu RD

• (neregistrovaný) 93.186.23.---

23. 11. 2012 7:08

Dobry den,
    V prosinci nastupuju na materskou dovolenou. Byla za me vzata nahrada na dobu neurcitou. Chapu, ze po dobu materske dovolene mi musi zamestnavatel drzet naprosto stejnou pracovni pozici. Po dobu rodicovske dovolene pozici, jakou mám v pracovni smlouve. V pracovni smlouve mám financni kontroler. Toto misto je mozne jen v jednom meste, takze ho nelze nabidnout nekde jinde.
    Jaky je v tomto pripade rozdil, jestli se budu vracet hned po skonceni MD nebo az v prubehu RD napr po 1 roce. Muze mi zamestnavatel nabidnout jinou pozici na financnim oddeleni? Napr ucetni, fakturace, kontroling atd? Je moji povinnosti pri odchodu na MD oznamit zamestnavateli, jak dlouho budu doma na RD?
    Dekuji moc predem za odpoved

• 23. 11. 2012 7:56

jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: Drzeni pracovniho mista po dobu RD
      Pokud se vrátíte do práce po mateřské, musíte dostat původní práci na stejném pracovišti. Při návratu z rodič. dovolené vás zaměstnavatel musí zařídit práci dle pracovní smlouvy, ale nemusíte být zařazena na původní práci a pracoviště.
      Pokud nepožádáte zaměstnavatele o čerpání rodič. dovolené, má se za to, že trvá do 3 let věku dítěte a zaměstnavatel není povinen vás zaměstnat dříve. Nezapmeňte si požádat o čerpání řádné dovolené, tak, aby jste začala čerpat dovolenou hned po mateřské před rodič. dovolenou, jinak by byla krácena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).