Hlavní navigace

OSVČ, má si sobě krátit stravné?

  • (neregistrovaný) 109.81.197.---

    22. 11. 2012 14:25

    Dobrý den, musí OSVČ krátit stravné při své pracovní cestě?

    1. 2denní konference v ČR - ubytování vč.snídaně - krátit stravné?
    2. 6denní zahraniční pracovní cesta do Kanady - v rámci jeho ubytování byla poskytnuta snídaně - krátit stravné?

    Nebo se mu stravné (tuzemské, ani zahraniční) nekrátí, i když poskytnuto jídlo, protože se neřídí zákoníkem práce.

    Děkuji za odpověď

    • 22. 11. 2012 23:43

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: OSVČ, má si sobě krátit stravné?
      asi krátit, viz. ZDP, §24 odst. 2 písm. k:
      výdaje (náklady) na pracovní cesty, včetně výdajů (nákladů) na pracovní cestu spolupracujících osob (§ 13) a společníků veřejných obchodních společností a komplementářů komanditních společností, a to maximálně ve výši podle zvláštních předpisů, (Pozn. č. 5: Například část sedmá hlava třetí zákoníku práce.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).