Hlavní navigace

OT- čid + úředníci úp

• (neregistrovaný) 178.255.168.---

21. 11. 2012 22:35

Dobrý den,
    dnes přišel pán na pohovor- ucházející se o občasnou výpomoc na DPP.
    Má invalidní důchod 1.-2. stupně, je vedený na úřadu práce- nebere podporu, bude žádat od února o starobní důchod.
    Na ú.p. mu bylo sděleno, že v žádném případě nesmí přesáhnout 4000,- Kč, jinak že ho vyřadí z evidence zpětně a bude si muset zaplatit zdravotní a sociální.
    Tu část do plného pojištění- ZP a soc., když je ten čid.
    Vysvětlovala jsem mu, že jako invalida nemusí, že je za něj plátce stát.
    Jen aby se spojil se svojí ZP a domluvil se.
    Ty jo, do krve se hádal, že to tak je, že mu to pokaždé opakují a zdůraznují, že bude muset doplatit ZP a soc. pojištění- když bude vyřazen z evidence, nebo se odhlásí..
    Připadala jsem si jako blbec.
    Tak jsem z toho jelen.
    To je zas "nějaká novinka- jedna paní povídala", nebo to má souvislost s tou žádostí o starobní důchod?
    Prosím vysvětlí mi někdo?
    Mona

• 21. 11. 2012 23:03

RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

Re: OT- čid + úředníci úp
      co by vám někdo mohl vysvětlovat ? Já jsem se již mnohokrát setkala s tím, že referentka na ÚP řekla uchazeči nepravdivou informaci. Např. že když se odhlásí z ÚP začástkem měsíce, že si za zbytek měsíce musí ZP doplatit, že si vůbec v době pobírání podpory nesmí přivydělávat (než mě začne někdo kamenovat, že opravdu nesmí, podotýkám, že to není pravda - pokud budu mít DPP třeba pouze na 2 dny, za které si vydělám 2000 Kč, po dobu těch 2 dnů nedostanu podporu, která je třeba 250 Kč/den, ale místo 500 Kč dostanu 2000). Zejména ty skutečnosti týkající se ZP a SP referentky nevědí. Pánovi bych poradila, aby se zeptal přímo na ZP, aby věděl, kdo z vás dvou má pravdu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).