Hlavní navigace

Náhradní plnění - pája

 • (neregistrovaný) 90.178.198.---

  21. 11. 2012 7:28

  >Jaké máte stanovisko k možnosti splnění náhradního
  >plnění přefakturací, tj. odeberu zboží od firmy, která
  >bude fakturovat jiné firmě a ta s mírným navýšem
  >nafakturuje nám. Je to v pořádku?
  no to asi těžko, vy chcete splnit zák. povinnost zaměstnávat ZPS nebo platit odvody a zboží odebere jiná firma? To snad nemyslíte vážně?!
  Já myslela, že nejsem jediná, kdo se tím zabývá...dokonce i po novelizaci zákona o zaměstnanosti, to firmy oficiálně nabízí na svých internetových stránkách viz následující zkopírovaný text

  Přefakturace
  Velmi protřásané téma ohledně náhradního plnění je, zda nákup a následný prodej zboží „přefakturace“ je legální cesta jak poskytnout náhradní plnění. Vzhledem k tomu, že pojem „přefakturace“ je chápán ve velmi široké obsahu, tedy každý kdo tento pojem používá, si pod tímto pojmem představuje něco jiného a vzhledem k tomu, že hranice tohoto obsahu začínají na zcela běžné činnosti poskytovatelů a končí v extrémní oblasti, domníváme se, že vymezit nebo upravit tento pojem bude velmi obtížné.
  K tomuto tématu byl vznesen dotaz na ředitele odboru služeb trhu práce MPSV JUDr. Jiřího Vaňáska.
  Na dotaz: „Je pravda, že náhradní plnění od r. 2013 se bude moci poskytovat pouze na vlastní výrobky a ne na nákup a prodej, apod.?“, byla odpověď tato: „Není. Způsob náhradního plnění se nemění. Omezila se jen maximální výše poskytnutí za jednu OZP.“
  I z této odpovědi je patrné, že poskytovatel může tímto způsobem poskytnout náhradní plnění. Zákon také toto nijak neomezuje ani neupravuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).