Hlavní navigace

pracovní neschopnost

  • (neregistrovaný) 213.180.63.---

    20. 11. 2012 11:27

    Dobrý den, může mi prosím někdo poradit ohledně pracovní neschopnosti? Při kontrole léčebného režimu zaměstnavatelem, nebyl zaměstnanec 2x zastižen doma. Vycházky nemá a na kontrole také nebyl, to jsem ověřovala. Jaký postih je možný? V neschopnosti je navíc díky pracovnímu úrazu. Předem děkuji za radu.

    • 20. 11. 2012 12:17

      markov (neregistrovaný) 82.114.209.---

      Re: pracovní neschopnost
      Zaměstnavatel není oprávněn kontrolovat léčebný režim, ale pouze dodržování režimu dočasně práce neschopného pojištěnce - dodržování vycházek a zdržování se v místě nemoci, označeném na DPN (§ 192 odst. 6 ZP). Asi máte na mysli tohle. Jistě jste postupovali tak, že jste zaměstnanci vložili do schránky zápis o tom, že nebyl zastižen, podepsaný kontrolorem a vyzvali ho k vysvětlení.
      Dále budete postupovat podle § 192 odst. 5 ZP - snížíte nebo odejmete náhradu mzdy. Pravidla pro snížení a odejmutí ("kolik za jak vážné porušení") byste měli mít stanovena vnitřním předpisem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).