Hlavní navigace

Názor k dotazu Závěť od rrr - Re: Závěť Děkuji za radu,ano daruji mu vše za...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 10. 2008 21:33

    rrr (neregistrovaný)

    Re: Závěť
    Děkuji za radu,ano daruji mu vše za života.Tím pádem nezůstane po mně žádný majetek.Jenže jak například darovat peníze na běžném účtě,na který má přítel dispoziční právo.Prostě na účtu zbyde třeba jen pár stovek korun,mé osobní věci které budu mít u sebe např.telefon,zlaté šperky které budu mít např,na sobě....? Prostě velký majetek nezůstane ,ale ty věci- osobní věci darovat mu za života nelze,co např.zlaté zuby...? A zrovna tyto věci chci aby zdědil jen přítel. Co se týká urny nechci aby syn jí vzal,aby platil pohřeb.Prostě mám přání aby urnu vydali jen příteli a on sní mohl dělat co určím.máte nějakou radu,nebo zkušenost? Pro jistotu napíši teda závět kde bude syn dědit jen neopomenutelný podíl a celý zbytek přítel.Tak by závěť platná byla? Protože nic nezbyde (daruji vše co půjde, příteli za života)budou se dědit jen drobné na účtu,zuby a věci-šperky co budu mít při sobě.Potom by teda dědil syn neopomenutelný podíl,a přítel zbytek?sečetli by drobné na účtu,šperky zuby,rozdělily ? možná se vám to zdá jako vtip,ale pro mně vážná věc.Děkuji za rady všem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).