Tisk stránky

Diskuzní fórum

 

 

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: Pronájem garáže neplátci DPH  
     
  >>Dobrý den,
>>prosím o názor k DPH u pronájmu garáže neplátci DPH.
>>Běžně je nájem nemovitých věcí od DPH osvobozen, jako
>>pronajímatel jsem plátcem DPH, proto k nájmům garáží
>>běžně DPH plátcům účtujeme. Jsem však na vážkách, zda
>>DPH můžu nebo povinně musím uplatnit i u neplátce
>>DPH.
>>
>>Poradíte prosím???
>>Děkuju za každý názor.
>>I.
>
>§ 56a/1/b ZDPH.
>
>Hezký den!


Ano, vím, že nájem prostor pro parkování vozidel je vyjmut z osvobození. Takže, pokud tomu dobře rozumím, vůbec nezáleží na tom, zda nájemce, ať už plátce nebo neplátce DPH použije pronajaté parkovací prostory ke své ekonomické činnosti či jako soukromá osoba nepodnikající. Vždy by mělo být účtováno s daní...
Je tomu opravdu tak?
Děkuji
I.
 
 
Autor zprávy: ivca64
Čas zápisu: 11. 2. 2019 16:04 z adresy 91.213.160.xxx
 
 
Váš e-mail:
 

spacer spacer spacer
Nahoru

Vyhledávání

Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
Aktuální kurzový lístek
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 6876 lidí

Co využíváte na stránkách Business centera nejvíce?

Vyhledávání v zákonech 22 %
 
Informace o účetnictví 13 %
 
Právní problematiku 9 %
 
Vzory šablon/smluv 13 %
 
Diskuzní fórum 13 %
 
Glosář pojmů 9 %
 
Informace o daních 10 %
 
Zjištění novinek pomocí aktualit 11 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících

Provozovatel: Internet Info s. r. o., Osobní údaje | Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o., reklama a soukromí