Tisk stránky

Diskuzní fórum

 

 

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: Společník x daňové přiznání  
     
  >>Dobrý den, prosím o radu.
>>
>>Společník s.r.o. ve firmě A nepobírá z firmy žádné
>>peníze ani odměnu, je tam jen jako společník. Ve firmě
>>B
>>je zaměstnán a pobírá mzdu. Může ve firmě B žádat o
>>roční zúčtování? Já bych řekla, že ano, nemá souběžný
>>příjem, ale ve firmě B mzdová účetní tvrdí, že jako
>>společník (byť nepobírající žádné peníze) si musí
>>dělat
>>daňové přiznání sám za sebe. Je to tak? Děkuji za
>>radu.
>
>V daních jde o příjmy. Ne o vlastnictví podílu ve
>firmě. Mzdová účetní ve firmě B nemá pravdu.

Dopl. Jsou ještě další aspekty, které ovlivňují povinnost podávat přiznání. Ale vlastnictví podílu ve firmě mezi nimi není. Ať si to nechá zaměstnanec od té mzdové účetní napsat písemně s tím, že pak po firmě bude chtít proplatit výdaje, které vynaloží na zpracování DAP u daňového poradce.

>ZDP § 38g odst. 2), odst. 1)
>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
 
 
Autor zprávy: ..
Čas zápisu: 9. 2. 2019 8:13 z adresy 91.213.160.xxx
 
 
Váš e-mail:
 

spacer spacer spacer
Nahoru

Vyhledávání

Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
Aktuální kurzový lístek
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 6876 lidí

Co využíváte na stránkách Business centera nejvíce?

Vyhledávání v zákonech 22 %
 
Informace o účetnictví 13 %
 
Právní problematiku 9 %
 
Vzory šablon/smluv 13 %
 
Diskuzní fórum 13 %
 
Glosář pojmů 9 %
 
Informace o daních 10 %
 
Zjištění novinek pomocí aktualit 11 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících

Provozovatel: Internet Info s. r. o., Osobní údaje | Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o., reklama a soukromí