Tisk stránky

Diskuzní fórum

 

 

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: Pracujici duchodce a pronajem  
     
  >Dobry den. Prosim o radu. Pracujici duchodce at uz na
>HPP nebo dohodu. Kdyz ma vedle toho za rok prijmy z
>pronajmu dle par. 9 nizsi jak 15000 tak je nemusi
>zdanovat a ucetni mu udela v pripade HPP rocni zuctovani
>dane pouze z prijmu par. 6? A nebo tim, ze ma vedle prac.
>pomeru i pronajem tak si musi podat DP sam i kdyz
>prijmy z pronajmu do 15000 se nedani? V pripade DPP si
>podava priznani zrejme sam aby se mu vratila odvedena
>zaloha ci srazena dan a taktez tam pronajem do 15000
>neuvadi? Dekuji


Pokud má zaměstnanec vedle příjmů ze zaměstnání ještě roční příjmy dle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč nebo vykazuje daňovou ztrátu, tak má povinnost podat Přiznání k dani z příjmu FO. Jen musím dodat, že se jedná o příjmy, ne o příjmy po odečtu výdajů.

ZDP § 38g odst. 2), odst. 1)
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

 
 
Autor zprávy: .
Čas zápisu: 8. 2. 2019 21:27 z adresy 91.213.160.xxx
 
 
Váš e-mail:
 

spacer spacer spacer
Nahoru

Vyhledávání

Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
Aktuální kurzový lístek
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 6876 lidí

Co využíváte na stránkách Business centera nejvíce?

Vyhledávání v zákonech 22 %
 
Informace o účetnictví 13 %
 
Právní problematiku 9 %
 
Vzory šablon/smluv 13 %
 
Diskuzní fórum 13 %
 
Glosář pojmů 9 %
 
Informace o daních 10 %
 
Zjištění novinek pomocí aktualit 11 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících

Provozovatel: Internet Info s. r. o., Osobní údaje | Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o., reklama a soukromí