Hlavní navigace

Poskytnutí služby do EU neplátci

  • (neregistrovaný)

    9. 1. 2019 10:40

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat na poskytnutí služby pro neplátce DPH, podnikatel v Anglii. Jsme s.r.o., plátce DPH, a poskytujeme mu inzertní služby v časopise. Budu fakturovat dle § 9 odst. 1 bez DPH, místo plnění Anglie, přičemž on by se tam měl zaregistrovat k DPH? Pokud mi dodá daňové číslo, budu uvádět v přiznání na řádku 21 a současně v souhrnném hlášení, pokud nedodá, budu uvádět v přiznání na řádku 26?

    Děkuji za řadu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 1. 2019 8:01

      Lenik1 (neregistrovaný)

      Re: Poskytnutí služby do EU neplátci
      Děkuji moc. Vystavila jsem na služby zálohovou fakturu, protože je chceme uhradit předem, a vystavila jsem ji na částku bez DPH. Anglický odběratel mi napsal, že není registrovaným plátcem DPH, a že musíme přidat DPH v naší faktuře. Musím je nějak přesvědčovat, že se musí zaregistrovat k DPH u nich, nebo mě to nemusí zajímat a prostě vystavím fakturu bez DPH?

    • 10. 1. 2019 16:10

      allli

      Re: Poskytnutí služby do EU neplátci
      blíží se brexit, tak asi nepřesvědčíte
      pokud je odběratel osobu povinnou k dani, pak místem plnění je země, kde má sídlo, a faktura by měla být bez DPH
      možná některý daňový poradce napíše svůj názor

    • 13. 1. 2019 14:30

      Lenik1 (neregistrovaný)

      Re: Poskytnutí služby do EU neplátci
      Děkuji paní Allli. Co se týká uskutečnění zdanitelného plnění, jsem povinná dle § 24a ZDPH přiznat plnění z přijaté částky a zahrnout do přiznání k DPH ve výši přijaté zálohy v měsíci, kdy jsme úplatu přijali? I když se jedná o služby, které budou provedeny až v průběhu celého letošního roku? Pokud se zaregistruje a dodá DIČ, tak taktéž v SH?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).