Tisk stránky

Diskuzní fórum

 

 

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: ošetřovné a samoživitelka  
     
  >dobrý den, dcera je samoživitelka , má nemocného syna
>na kolik dní má nárok na paragraf a může když tak jít
>2x po sobě ?nebo musí přerušit a jít třeba já jako
>babička?
>děkujeme za pomoc

Na stejnou nemoc dítěte nelze mít 2x po sobě "ošetřovné"
Zákon č. 187/2006 Sb. o nemocenském pojištění
§ 39 odst. odst. 4)
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-187

Zaměstnavatel bude mít povinnost omluvit nepřítomnost zaměstnance po dobu ošetřování dítěte i když již v té době nebude mít zaměstnanec nárok na ošetřovné.
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce
§ 191
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-262#cast8

Informace k podpůrčí době u ošetřovného, k osamělému zaměstnanci
Zákon č. 187/2006 Sb. o nemocenském pojištění
§ 40
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-187

Základní informace o podpůrčí době najdete ve článku ČSSU "Ošetřovné"
https://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davky/osetrovne.htm

 
 
Autor zprávy: ..
Čas zápisu: 6. 12. 2018 10:12 z adresy 91.213.160.xxx
 
 
Váš e-mail:
 
ošetřovné a samoživitelkaPetraSSam. - 6. 12. 2018

spacer spacer spacer
Nahoru

Vyhledávání

Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
Aktuální kurzový lístek
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 6026 lidí

Co využíváte na stránkách Business centera nejvíce?

Vyhledávání v zákonech 20 %
 
Informace o účetnictví 13 %
 
Právní problematiku 10 %
 
Vzory šablon/smluv 13 %
 
Diskuzní fórum 13 %
 
Glosář pojmů 9 %
 
Informace o daních 10 %
 
Zjištění novinek pomocí aktualit 11 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících

Provozovatel: Internet Info s. r. o., Osobní údaje | Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o., reklama a soukromí