Hlavní navigace

Sleva na manželku

  • (neregistrovaný)

    13. 11. 2018 17:14

    Dobrý den,

    vím že do rozhodného příjmu na slevu na manželku se počítá i mateřská, ale chtěla jsem se zeptat, co všechno započíst: 27.1.2018 mi končila mateřská, takže v tomto roce mi byly vyplaceny peníze za prosinec 2017 (došlo v lednu 2018) a leden 2018 (došlo v únoru 2018). Počítá se do těch 68 tis i vyplaceny peníze za 12/2017? Nebo se to bere do příjmu za rok 2017?

    Děkuji za radu :)

    Lenka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 11. 2018 17:34

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Sleva na manželku
      pokyn D22

      Do vlastního příjmu manželky (manžela) se zahrnují příjmy dosažené v daném zdaňovacím období, tj. od 1. ledna do 31. prosince daného kalendářního roku, bez ohledu na skutečnost, zda jde o dávky jako je peněžitá pomoc v mateřství, nemocenské, ošetřovné, podpora v nezaměstnanosti či jiné příjmy. To znamená, že tyto dávky vyplacené v lednu daného kalendářního roku se započítávají do vlastního příjmu manželky/manžela ve zdaňovacím období, ve kterém jsou vyplaceny.

    • 14. 11. 2018 6:14

      Lenulek (neregistrovaný)

      Re: Sleva na manželku
      Děkuji za upřesnění, takže na druhou stranu - kdyz chodím na brigádu na DPP, tak výplata za prosinec, která prijde v lednu, se tam jiz počítat nebude, ze?

    • 14. 11. 2018 7:33

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Sleva na manželku
      Ne tak to není.
      Dotaz zněl na peněžitou pomoc v mateřství a k tomu směřovala moje odpověď citovaná z pokynu D22.
      Kdybyste si tento pokyn našla, zjistila byste následující pokračování, které pro váš původní dotaz nebylo podstatné:
      U příjmů ze závislé činnosti (§ 6) se postupuje podle § 5 odst. 4 zákona, tj. příjmy ze závislé činnosti vyplacené nebo obdržené poplatníkem nejdéle do 31 dnů po skončení zdaňovacího období,
      za které byly dosažené, se považují za příjmy vyplacené nebo obdržené v tomto zdaňovacím období.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).