Hlavní navigace

Názor k dotazu Insolvence v jednom měsíce dvě firmy od Kara - Re: Insolvence v jednom měsíce dvě firmy Nevím, zda...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 10. 2018 11:39

    Kara

    Re: Insolvence v jednom měsíce dvě firmy
    Nevím, zda to vyjde úplně stejně, jako bych postupovala já. Já bych nesečítala čisté mzdy. Vezměte to tak, že byste toho druhého zaměstnavatele vůbec neznala a každý byste postupoval s výpočtem zvlášť. Já bych teda Vypočítala čistou mzdu u 1. firmy a uplatnila bych nezabavitelnou částku (buď celou, pokud by na to mzda vyšla, nebo jen část). A způsobem dle zákona bych vypočítala srážku.
    Pak bych vzala čistou mzdu u 2. firmy a uplatnila bych jen ten zbytek nezabavitelné částky, která nebyla uplatněna u 1. firmy (pokud byla u 1. firmy uplatněna celá nezab. částka, tak už bych neuplatnila žádnou). No a opět způsobem dle zákona bych vypočítala srážku,tzn. čistá mzda mínus nezab.částka (tj. buď mínus něco nebo mínus nic). Vyjde x Kč. Pokud těch x Kč je vyšší než 9338, srazit částku nad 9338 celou plus srazit 2 třetiny z 9338. Pokud těch x Kč není vyšší než 9338, tak srazit 2/3 z těch x Kč.
    Vychází Vám částky srážek stejně?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).