Tisk stránky

Diskuzní fórum

 

 

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: Stravování zaměstnanců - DPH  
     
  >>>>>>>Dobrý den, prosím o radu.
>>>>>>>
>>>>>>>Nakupujeme obědy pro naše zaměstnance. Firma na obědy
>>>>>>>přispívá 60 % (tedy více než 55 %), 55 % účtujeme
>>>>>>>daňově a 5 % do daňově neuznatelných nákladů. Můžu si
>>>>>>>při
>>>>>>>nákupu oběda nárokovat DPH z celé částky nebo musím
>>>>>>>jenom poměrnou část, která odpovídá 55 %?
>>>>>>>Děkuji.
>>>>>>máte nárok na odpočet DPH z celé hodnoty oběda
>>>>>
>>>>>Děkuji moc za odpověď. A kde bych to prosím našla v
>>>>>zákoně
>>>>§72/1 ZDPH
>>>To bych z toho tedy nepochopila. Mám za to, že když
>>>se
>>>jedná o nedaňový náklad, tak ani není nárok na
>>>odpočet
>>>DPH.
>>nejde přece o repre
>Takže když si koupím do firmy něco, co nesouvisí s
>podnikáním, tak si uplatním odpočet DPH? Aspoň to tak dle
>Vašeho výkladu vypadá, ale to je nesmysl.
citace z článku ing. Musilové
Vzhledem k tomu, že zajištění stravování zaměstnanců zcela jistě souvisí s ekonomickou činností zaměstnavatele – plátce daně, nárok na odpočet daně může být při splnění ostatních zákonných podmínek uplatněn (viz heslo Nárok na odpočet daně). U přijatých zdanitelných plnění souvisejících s poskytováním závodního stravování může zaměstnavatel – plátce uplatnit plný nárok na odpočet za předpokladu, že je zaměstnanci tato služba poskytnuta úplatně.
 
 
Autor zprávy: allli
Čas zápisu: 14. 9. 2017 7:32 z adresy 31.132.18.xxx
 
 
Váš e-mail:
 
spacer spacer spacer
Nahoru
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 252 lidí

Souhlasíte se zvýšení minimální mzdy na 12 200 Kč?

Ano 72 %
 
Ne 28 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2017 HAVIT, s.r.o.   |   2319   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz