Tisk stránky

Diskuzní fórum

 

 

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: každý příjem do pokladny EET  
     
  >>>Dobrý den.
>>>Chápu dobře, že pro absolutně každý příjem do
>>>pokladny
>>>neplatí, že musí do EET? Obecně se může vyskytnout
>>>něco co tam nepatří?
>>>Předesílám, že informace co do EEt z webu MF jsem
>>>četla, ale nějak je to na mně čím dál odbornější a
>>>nesrozumitelnější.
>>>Děkuji za trpělivost a přeji stálé zdraví.
>>>
>>Ještě bych se zeptala- platí EET i pro devizovou
>>pokladnu?
>>Dík.
>
>OT. Můžete mít valutovou pokladnu, ale nemůžete mít
>devizovou pokladnu. Zjednodušeně Valuta = hotovost,
>Deviza = bezhotovostní
>
>Dle mého názoru i evidovaná tržba v cizí měně platí
>podléhá
>ZET
Omlouvám se za tu devizovou pokladnu a děkuji na nasměrování.
Vidím, že materiály musím číst pozorněji.
Narazila jsem na další problém - příjem peněz za faktury.
V pokladně se zapíše a zaúčtuje jen celá částka, ale do EET musím zase rozčlenit na základ a DPH?
Vyplývá mi to z toho materiálu např. z bodu 13 - Celkový základ daně
se základní sazbou DPH , který zní "Částka je uváděna v Kč. Jedná se o sumu základů daně všech zdanitelných plnění se základní sazbou DPH vstupující do údaje na ř.1 přiznání k DPH, kromě přirážky podle §89 a §90 zákona o DPH. " Chápu to dobře?

>
>http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1436668
>
 
 
Autor zprávy: AnnaD
Čas zápisu: 13. 9. 2017 9:39 z adresy 46.13.12.xxx
 
 
Váš e-mail:
 
spacer spacer spacer
Nahoru
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 280 lidí

Souhlasíte se zvýšení minimální mzdy na 12 200 Kč?

Ano 72 %
 
Ne 28 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2017 HAVIT, s.r.o.   |   3093   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz