Tisk stránky

Diskuzní fórum

 

 

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: výplata mzdy po ukončení prac. poměr  
     
  >>>>Dobrý den,
>>>>měla bych dotaz na výplatu mzdy, když zaměstnanec
>>>>pracoval od 14.8.2017 - 11.9.2017.
>>>>Nyní jsou uzavřené, odeslané a zpracované mzdy za
>>>>08/2017.
>>>>Zaměstnanec žádá současně o vyplacení mzdy za období
>>>>1.9.-11.9.
>>>>Bohužel technicky to v tuto chvíli není možné.
>>>>Jsme povinni zaměstnanci dokazovat, že technicky není
>>>>možné zpracovat a vyplatit mzdu za 09/2017 v danou
>>>>chvíli?
>>>>Samozřejmě mzdy za 09/2017 budou řádně odvedeny včas,
>>>>ve výplatním termínu k 10.10.
>>>>
>>>>Děkuji
>>>>
>>>>Saša
>>>
>>>Jenom dotaz, co to u vás znamená "technicky to není
>>>možné", nefunguje počítač?
>>>
>>Počítač funguje.
>>Docházka je propojená se mzdovým systémem tak, pokud
>>neuzavřu docházku, nemám převedené do mzdového
>>systému
>>odpracované hodiny, dovolenou apod. Docházku za
>>jednotlivého člověka nelze uzavřít, pouze po
>>odděleních.
>Z důvodu, že to neumožňuje technika výpočtu mezd,
>můžete žádost odmítnout - viz § 141 odst. 5 ZP.

A musím to bývalému zaměstnanci nějak dokazovat?
Ano v § 141 odst. 5 ZP je, že pokud to technika výpočtu mezd neumožňuje, vyplatím v nejbližším výplatním termínu.
Na žádosti o zamítnutí musí být podrobně napsáno "proč" to není technicky možné?
Děkuji
 
 
Autor zprávy: Sašask
Čas zápisu: 12. 9. 2017 14:27 z adresy 37.188.229.xxx
 
 
Váš e-mail:
 
spacer spacer spacer
Nahoru
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 267 lidí

Souhlasíte se zvýšení minimální mzdy na 12 200 Kč?

Ano 72 %
 
Ne 28 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2017 HAVIT, s.r.o.   |   2256   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz