Tisk stránky

Diskuzní fórum

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: Pracovní smlouva na 4 hodiny.  

>
>Po lopatě - každý člověk musí být na své ZP přihlášen
>nějakým kódem, to prostě MUSÍ. Pokud paní pečuje o
>dítě, je pod kodem L, ale jakmile začne pracovat, byť jen
>na 4 hodiny denně, tak ji zaměstnavatel musí přihlásit
>kodem P. Z těch stránek jsem pochopila, že nemůže mít
>zároveň kod L a kod P. Dá mi tedy ZP potvrzení o tom,
>že nemusím srážet do minima? Jak dokážu že "pečuje o
>dítě"? Zákon jsem nestudovala, ale nechápu proč tedy
>uvádí nepravdivé informace na svých stránkách....

To nejsou nepravdivé informace, jen nenapsali všechno. V tom odkazu jsou vyjmenovaní ti, kteří jsou pojištění státem - dle Zákona o veřejném zdravotním pojištění 48/1997. No a státem jsou mimo jiné pojištěny osoby, pečující celodenně a řádně o dítě....atd., pokud nemají příjmy ze zaměstnání nebo jako OSVČ. Tito se zařadí do kategorie L.
Ale pokud mají ty příjmy, tak sice nejsou pojištění státem a nejsou v kategorii L, ale neplatí pro ně minimální vyměřovací základ (dle Zákona o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění 592/1992).
Co se týká toho dokazování, že spadá do kategorie L nebo že pro ni neplatí minimální VZ, protože je osobou celodenně pečující, tak mně různé zdravotní pojišťovny dávaly různé informace, to by bylo na dlouhé popisování, ale v podstatě se to nakonec ustálilo na tom, že mně má takový zaměstnanec (zaměstnankyně), pokud už nepobírá rodičovský příspěvek, napsat čestné prohlášení, že je osobou celodenně a řádně pečující o dítě do 7mi let nebo o 2 děti do 15ti let a že pro to splňuje všechny podmínky.
Přihlášení je P, nástup na MD nebo RD nebo pobírání RP = M, konec MD, RD nebo RP (podle toho, co nastane později) = U, začátek nároku na zařazení do kategorie osoba pečující o dítě bez příjmu = L a T = ztráta nároku na zařazení do kategorie L.

Autor zprávy: Kara
Čas zápisu: 12. 9. 2017 12:56 z adresy 95.82.152.xxx

Váš e-mail:

spacer spacer spacer
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 291 lidí

Souhlasíte se zvýšení minimální mzdy na 12 200 Kč?

Ano 72 %

Ne 28 %

Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2017 HAVIT, s.r.o.   |   3351   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz