Tisk stránky

Diskuzní fórum

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  DPH elektronické služby+cestovné  

Dobrý den, zase jsem se zahloubala nad jedním oříškem, který mi na dnešní večer připravil klient. Poradíte?

Jednatel a společník v jedné osobě má k dispozici firemní platební kartu

1. nakoupil si elektronické předplatné od Applu (DIČ EU), ale jelikož si zřídil apple-účet jako soukromá osoba, Apple účtuje za elektronické služby s CZ DPH 21%(§10i ZoDPH, pokud se nepletu). Doklad ale putuje do účetnictví společnosti. Jak se postavit k DPH - dát doklad tak, že mi nevstupuje vůbec do DPH, když bylo fakticky zdaněno dodavatelem/uplatnit DPH na vstupu/reverse z části s DPH?

2. na firemní kartu cestuje taxíkem. Bývalá účetní účtovala tak, že pokud byl na dokladu od dodavatele rozpis DPH, uplatnila DPH a náklad dala daňově. Pokud rozpis DPH chyběl, náklad je nedaňový. A já se ptám - jde udělat např. hromadný cestovní příkaz za rok, aby si obhájil daňové náklady za taxíky a nemusel se ke každé cestě vystavovat cesťák? Je toho opravdu hodně a asi bych se ucesťákovala. :-)
děkuji za postřehy!

Autor zprávy: LDx
Čas zápisu: 12. 8. 2017 0:02 z adresy 2001:470:6f:xxxx:xxxx

Váš e-mail:

spacer spacer spacer
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 894 lidí

Souhlasíte se zvýšení minimální mzdy na 12 200 Kč?

Ano 74 %

Ne 26 %

Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2017 HAVIT, s.r.o.   |   5262   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz