Tisk stránky

Diskuzní fórum

 

 

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: Práce přesčas  
     
  >>Dobrý den
>>a prosím o radu.
>>Zaměstnanec nastoupil do PP 14. 7. Má úvazek 40 hodin
>>týdně,
>>po - pá. V červenci odpracoval 144 hodin.
>>Může mít přesčas 48 hodin?
>>Podle § 93 ZP asi ne.
>>Co teď s tím?
>>Moc děkuji za Vaše rady.
>
>Sama jste si odpověděla.

Otázka, zda může mít xxxx hodin práce přesčas v měsíci je položena špatně:
- pracovní doba se vztahuje k týdnu coby 7 dnům po sobě jdoucím (týden definuje zaměstnavatel),
- zaměstnavatel může nařídit práci přesčas v rozsahu 8 hodin týdně, nad tento limit musí zaměstnanec s prací přesčas souhlasit (zároveň platí celkový limit práce přesčas),
- pokud zaměstnanec koná práci přesčas (ať nařízenou nebo dohodnutou), musí být respektována pravidla pro nepřetržitý odpočinek mezi dvěma směnami a v týdnu,

takže se na dotaz nedá odpovědět.
 
 
Autor zprávy: VH
Čas zápisu: 11. 8. 2017 9:00 z adresy 90.176.128.xxx
 
 
Váš e-mail:
 
Práce přesčasina - 11. 8. 2017
- Re: Práce přesčasjasná. - 11. 8. 2017
- Re: Práce přesčasVH - 11. 8. 2017
- Re: Práce přesčasina - 11. 8. 2017
- Re: Práce přesčasjasná. - 11. 8. 2017
- Re: Práce přesčasina - 11. 8. 2017
- Re: Práce přesčasVH - 11. 8. 2017
- Re: Práce přesčasina - 11. 8. 2017
- Re: Práce přesčasVH - 11. 8. 2017
- Re: Práce přesčasina - 11. 8. 2017
spacer spacer spacer
Nahoru
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 918 lidí

Souhlasíte se zvýšení minimální mzdy na 12 200 Kč?

Ano 73 %
 
Ne 27 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2017 HAVIT, s.r.o.   |   10972   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz