Tisk stránky

Diskuzní fórum

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Výpověď na neschopence - co dál?  

Dobrý den, mám takový neobvyklý dotaz. Od podzimu minulého roku marodím, byla jsem na operaci s plotýnkami a na jaro letos jsem byla na měsíc v lázních. Tuto dobu na neschopence mi v práci jakž-takž "tolerovali", ale od té doby, co jsem doma z lázní, mi zvoní šéfová téměř každý týden doma a ptá se mě, kdy se vrátím do práce a naléhá na mě ... Je to proto, že pod ní nikdo nechce dělat moji práci, protože je to těžká práce, kde se tahají i 20kg balíky látek, stříhají se střihy na oděvy a člověk je celý den skloněný nad stolem, nebo tahá ty balíky, což bych správně ani neměla - proto jsem měla ty zdravotní potíže. No, nebudu tu rozebírat problémy v práci, ale ve zprávě mám jasně napsáno, že momentálně nemůžu zvedat těžká břemena, musím se šetřit a ještě mi nebylo doporučeno se nechat uschopnit. Navíc se na to absolutně necítím, protože mě záda pořád bolí a i několik nocí po sobě kvůli tomu nespím. Nejsem žádný simulant, tato situace je mi velmi nepříjemná, celý život pracuji, ale nyní se prostě do práce vrátit nemůžu a přemýšlím nad zažádáním o důchod. Nátlak od zaměstnavatele je čím dál větší, takže jsem se v rámci zachování psychické pohody rozhodla, že dám výpověď. A proto jsem se obrátila na tento portál - našla jsem si na internetu, že je to z mé strany možné i během prac.neschopnosti, zajímá mě však, zda mi bude dál ossz platit nemocenskou, nebo o ni s tou výpovědí příjdu a budu se muset nahlásit na úřad práce?
Prosím kohokoliv o radu, jak to v tomto případě chodí, snažím se to dohledat na interetu, ale moc toho není ...
Mockrát děkuji, Milena.

Autor zprávy: Milena48
Čas zápisu: 17. 5. 2017 11:16 z adresy 185.194.46.xxx

Váš e-mail:

spacer spacer spacer
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 855 lidí

Souhlasíte se zvýšení minimální mzdy na 12 200 Kč?

Ano 73 %

Ne 27 %

Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2017 HAVIT, s.r.o.   |   4333   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz