Tisk stránky

Diskuzní fórum

 

 

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: nárok na odpočet DPH při registraci  
     
  >>>>>Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se někdo
>>>>>setkal s nárokem na odpočet DPH při registraci k DPH.
>>>>>Nárok na odpočet by měl být ze zásob a z majetku za
>>>>>uplynulých 12 měsíců. Stali jsme se nově plátci DPH a
>>>>>dočetla jsem se, že na to máme nárok, ale nikdo se s
>>>>>tím
>>>>>nikdy nesetkal. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost?
>>>>>Jestli ten nárok opravdu je?
>>>>>
>>>>>Předem děkuji za jakoukoliv informaci.
>>>>
>>>>Podívejte se do § 79 zákona o DPH
>>>
>>>Dobrý den, tento paragraf jsem si už prošla. Mám
>>>všechno vypočítané. Jen Co jsem se ptala v okolí i
>>>účetních, tak se s tím nesetkaly. Tak jsem chtěla
>>>vědět spíše
>>>z praxe, jestli nárok podnikatelé uplatňují. A děkuji
>>>za pomoc.
>>
>>Uplatňují - zcela běžně, když si zde projdete
>>historii, dočtěte se více.
>
>Ano, našla jsem zde už před pár dny nějaké diskuze.
>Moc děkuji za ujištění. Hned jsem klidnější. Děkuji a
>přeji hezký den

Představte si, že firma odpočet DPH neuplatní např. z před 3 měsíci pořízeného vozidla. A za rok bude vozidlo prodávat a bude mít povinnost odvést DPH. Pak vznikne firmě finanční škoda z toho, že odpočet DPH neuplatnila.
 
 
Autor zprávy: .
Čas zápisu: 17. 5. 2017 10:51 z adresy 185.115.9.xxx
 
 
Váš e-mail:
 
spacer spacer spacer
Nahoru
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 267 lidí

Souhlasíte se zvýšení minimální mzdy na 12 200 Kč?

Ano 72 %
 
Ne 28 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2017 HAVIT, s.r.o.   |   2311   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz