Tisk stránky

Diskuzní fórum

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  výpověď dohodou-dodatkem k prac.smlouvě  

Dobrý den, pracuji několik let ve fyzicky nenáročné profesi, kde praxe a znalost je výhodou. Zaměstnavatel mi nečekaně (před měsícem zvýšení platu a diskuse o budoucí spolupráci i v době důchodu ...) předložil výpověď. Vnímám, že zřejmě chce omladit personál, doufaje, že tím se zvýší obchodní obrat. Mi zbývají do st. důchodu 2 roky. Zaměstnavatel po mne požadoval podepsat výpověď dohodu, bez nároku na odstupné. Nesouhlasila jsem, a jako pro mne schůdnější variantu jsem vnímala a podepsala tedy k pracovní smlouvě na dobu neurčitou - dodatek o změně pracovní smlouvy na dobu určitou, s ukončením ke dni 31.5.2017. V tu chvíli mi nedošlo, že mám již měsíc ortopedem navrženou rehabilitaci a mohla jsem "nepodepsat" a rovnou nastoupit na PN. Na PN nastupuji rehabilitaci 19.5, později mne zřejmě čekají 2 operace, takže to vidím na rok PN. Zajímalo by mne
1.) jak moc jsem si tím neuváženým krokem poškodila co se týče výpočtu výše důchodu a odpracované doby
2.) co by znamenalo pro zaměstnavatele, když bych "nepodepsala" a rovnou nastoupila PN.

Autor zprávy: Naki
Čas zápisu: 16. 5. 2017 21:03 z adresy 89.176.49.xxx

Váš e-mail:

spacer spacer spacer
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 199 lidí

Souhlasíte se zvýšení minimální mzdy na 12 200 Kč?

Ano 73 %

Ne 27 %

Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2017 HAVIT, s.r.o.   |   349   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz