Tisk stránky

Pravidla diskuzního fóra

 

Dříve než se zeptáte, přečtěte si následující doporučení

1) NADPIS

Věnujte velkou pozornost nadpisu i formulaci vašeho dotazu! Napište přesně, čeho se dotaz týká. Nadpisy jako "Poraďte" nebo "Dotaz" nebo "Pro paní XY" nejsou vhodné, protože nic neříkají o vašem problému a těžko pak můžete očekávat včasnou odpověď. Ani jednoslovné nadpisy typu "Pokuta" či "Akcie" nejsou dobré, protože se mohou týkat příliš mnoha problémů. Lepší je napsat třeba "Můžeme se odvolat proti pokutě?" nebo "Jak zaúčtovat nákup akcií?". Do nadpisu nepište slova jako prosím, help, SOS, pomozte - ta jen zabírají místo. Vždyť každému je jasné, že něco potřebujete, když se ptáte :-)

2) INFORMACE

Uveďte co nejvíce informací, které mohou přispět k řešení problému. Jaké firmy se týká váš dotaz - SRO, AS, FO, sdružení,....? U fyzických osob (FO) sdělte, jestli vede podvojné účetnictví (PU), daňovou evidenci (DE) nebo uplatňuje výdaje paušálem. Je FO zapsaná v obchodním rejstříku (OR)? Pokud máte problém se zaúčtováním v konkrétním programu, uveďte jeho přesný název.

3) NÁVAZNOST

Pokud chcete pokračovat v započaté debatě, použijte tlačítko "Odpovědět" u příspěvku, k němuž se chcete vyjádřit. Pokud však chcete navázat na debatu, která už zmizela v historii fóra a vy proto zakládáte nové téma, uveďte odkaz na původní debatu.

4) HLEDEJTE

Berte ohled na ostatní a neplýtvejte jejich časem. Než se zeptáte, zkuste najít odpověď pomocí odkazu "Vyhledávání". Snažte se nejdříve o problému něco nastudovat sami a pak se zeptejte na to, čemu nerozumíte nebo co jste nenašli. Málokomu se chce znovu a znovu odpovídat na jednoduché dotazy, na něž lze najít v diskuzi dostatek odpovědí. Lidé raději odpovídají tazatelům, kteří projevili alespoň nějakou snahu o nalezení řešení.

5) FORMÁT

Snažte se o stručnost a výstižnost. Nekopírujte do odpovědí dlouhé texty či zákony. Stačí ocitovat tu nejdůležitější část a přidat informaci, kde lze nalézt úplné znění. Věnujte pozornost formátu textu. Nepište všechno velkými písmeny - to se na internetu považuje za křik a nevychovanost. Omezte počet vykřičníků, smajlíků apod. Než dotaz odešlete, přečtěte si ho po sobě ještě jednou a zkuste opravit případné gramatické chyby či překlepy.

6) SLUŠNOST

Uvědomte si, že lidé, kteří zde radí, tak činí dobrovolně a bezplatně. Slova "prosím" a "děkuji" rozhodně nejsou zbytečná. Na fórum rozhodně nepatří hádky, agresivita, urážky, vulgarity atd. Též vyjádření typu "žádám o odpověď" vyznívá poněkud arogantně a může někoho odradit od pomoci.

7) OT

Chcete-li přidat příspěvek, který není odborným dotazem, uveďte na začátek nadpisu zkratku OT (z angl. Off Topic = mimo téma). Třeba "OT: Vtípky o účetních" nebo "OT: Zvládáte uzávěrky? Já ne" apod. Zkratka OT pomůže odlišit odborné dotazy od přátelského potlachu.

8) ZÁKAZ REKLAMY A JINAK ZÁVADNÝCH ZPRÁV

Je zakázáno vkládat zprávy obsahující reklamu nebo jinou formu propagace, zprávy obsahující neslušné výrazy, či zprávy jinak porušující právní předpisy či dobré mravy. Vkládejte prosím pouze zprávy související s obsahem serveru business.center.cz, informačního serveru pro podnikání.

9) ODPOVĚDNOST

Informace a rady vkládané účastníky fóra nejsou poskytované za odměnu. Účastníky fóra nelze považovat za odborníky, pokud se tak sami neoznačí.

Redakce serveru a moderátoři fóra si vyhrazují právo odstranit jakoukoliv zprávu bez předchozího upozornění.

Děkujeme za pochopení!


spacer spacer spacer
Nahoru

Vyhledávání

Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
Aktuální kurzový lístek
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 6828 lidí

Co využíváte na stránkách Business centera nejvíce?

Vyhledávání v zákonech 22 %
 
Informace o účetnictví 13 %
 
Právní problematiku 9 %
 
Vzory šablon/smluv 13 %
 
Diskuzní fórum 13 %
 
Glosář pojmů 9 %
 
Informace o daních 10 %
 
Zjištění novinek pomocí aktualit 11 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících

Provozovatel: Internet Info s. r. o., Osobní údaje | Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o., reklama a soukromí