Hlavní navigace

Dohoda o pracovní činnosti u podnikatele

  • (neregistrovaný)

    5. 10. 2008 9:46

    Dobrý den,

    jsem podnikatel, důchodce, vedu daňovou evidenci, můžu mimo to také pracovat na dohodu o pracovní činnosti u jiné firmy? Z této dohody mi bude také sraženo zdravotní a sociální pojištění? A jak se tato výdělečná činnost promítne v ročním daňovém přiznání?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2008 9:52

      Irena (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o pracovní činnosti u podnika
      Můžete, z dohody o pracovní činnosti vám bude zaměstnavatel strhávat zdr. a soc.pojištění, pokud u něho nepodepíšete PROHLÁŠENÍ, bude vám danit daní srážkovou a ve vašem DAP se již nepromítne, pokud bude danit zálohovou daní, přidáte tyto příjmy do vašeho DAP na základě POTVRZENÍ O PŘÍJMU.

    • 5. 10. 2008 15:17

      Petr25 (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o pracovní činnosti u podnika
      Dobrý den,

      myslel jsem, že při nepodepsaném Prohlášení srážková daň se odvádí pouze u mzdy do 5000 Kč?

      Ale z DPČ lze přeci dostávat i vyšší mzdu, třeba 50.000 Kč, a pak bude daň zálohová?

    • 5. 10. 2008 15:22

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o pracovní činnosti u podnika
      Ano, pokud bude při nepodepsaném prohlášení měsíční odměna nebo mzda vyšší než 5000 hrubého, zaokrouhlí se daňový základ na stovku nahoru a z toho 15% daň zálohová. Pak tento příjem i tato daň půjdou do přiznání. Pokud ale nemá jiného zaměstnavatele, může daňové prohlášení podepsat zde a ze zálohové daně uplatnit slevu na poplatníka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).