Hlavní navigace

Zrušení PP zaměstnavatelem ve zkuš. době

  • (neregistrovaný)

    17. 8. 2017 14:46

    Dobrý den, prosím Vás, kdo má pravdu. Nějak se nemohu dohodnout s naší novou personální - tvrdí mi, že musíme 3 dny dopředu zaměstnanci oznámit, že mu rušíme PP ve zkušební době.
    Je u nás 14 dní, dnes přišel do práce pod vlivem alkoholu. Poslal jsem ho domů - ještě ani nezačal výkon práce (naštěstí). Požádal jsem personální, ať s ním okamžitě zruší PP ve zkušební době, ale tvrdí mi, že mu to musíme 3 dny dopředu oznámit.
    Mně se to nezdá. Takového člověka nepotřebuji.

    Děkuji za Vaše názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 8. 2017 14:53

      .. (neregistrovaný)

      Re: Zrušení PP zaměstnavatelem ve zkuš.
      Asi paní personální zaspala.

      "S účinností od 1. 1. 2012 neobsahuje už zákoník práce pravidlo, že by zrušení pracovního poměru ve zkušební době mělo být druhé smluvní straně doručeno zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit. Nedodržení této lhůty (pokud nebylo její dodržení sjednáno jako podmínka platnosti právního úkonu) stejně nemělo vliv na platnost zrušení pracovního poměru ve zkušební době."
      Citace ze článku
      http://www.mzdovapraxe.cz/archiv/dokument/doc-d36365v46130-novely-zakoniku-prace-a-skonceni-pracovniho-pomeru/

      Aktuální znění Zákoníku práce § 66
      Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
      (1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů a v období od 1. ledna 2012 do 31. prosince 2013 v době prvních 21 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
      (2) Pro zrušení pracovního poměru ve zkušební době se vyžaduje písemná forma, jinak se k němu nepřihlíží. Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější.
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-262

    • 17. 8. 2017 14:55

      Ivan2 (neregistrovaný)

      Re: Zrušení PP zaměstnavatelem ve zkuš.
      A nebo nebyla hodně dlouho na školení.......

      Moc Vám děkuji.

    • 17. 8. 2017 15:07

      pája

      Re: Zrušení PP zaměstnavatelem ve zkuš.
      řekněte jí,ať si doplní vzdělání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).