Hlavní navigace

Výpověď ze strany zaměstnance při RD

  • (neregistrovaný)

    14. 8. 2017 14:06

    Dobrý den,
    1)pokud vypovím sloumu zaměstanavateli (pobírala jsem mateř., nyní pob.rodič.dávky)-s dvěma dětmi už zkrátka dvousměn.provoz nedám a navíc je firma dost daleko od bydliště, platí pro mě asi dvouměs.výpověď.lhůta že? Po uplynutí této doby si musím vyzvednout ev.list a potvrz.o příjmu a vše nahlásit na sociálce. Chápu to dobře? Abych na něco nezapomněla...
    2)Vzniká pak nárok na podporu v nezam. po uplynutí rodič., kdyby se mi pak hned nepodařilo najít práci? (budu nejspíš asi tři měsíce ještě doma). Děkuji předem za každou odpověď!!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 8. 2017 15:19

      Líba (neregistrovaný)

      Re: výpověď ze strany zaměstnance při RD
      >Dobrý den,
      >1)pokud vypovím sloumu zaměstanavateli (pobírala jsem
      >mateř., nyní pob.rodič.dávky)-s dvěma dětmi už zkrátka
      >dvousměn.provoz nedám a navíc je firma dost daleko od
      >bydliště, platí pro mě asi dvouměs.výpověď.lhůta že?

      § 51

      >Po uplynutí této doby si musím vyzvednout ev.list a
      >potvrz.o příjmu a vše nahlásit na sociálce.

      V den ukončení PP byste měla dostat Potvrzení o zaměstnání (zápočtový list). ELDP a Potvrzení o zdanitelných příjmech vám vystaví nejdříve po zpracování výplat. Potvrzení o zdanitelných příjmech do 10 dnů od požádání (stačí vám po skončení roku). O potvrzení pro ÚP musíte také požádat, pokud ho budete potřebovat, nevystavuje se automaticky.

      Odhlášky na OSSZ a ZP vám zaměstnavatel udělá. Pro ZP budete dál pojištěnec státu jako poživatel RP. Je dobré si to na ZP překontrolovat.

      Chápu to
      >dobře? Abych na něco nezapomněla...

      >2)Vzniká pak nárok na podporu v nezam. po uplynutí
      >rodič., kdyby se mi pak hned nepodařilo najít práci?
      >(budu nejspíš asi tři měsíce ještě doma).

      Ano, péče o dítě do 4 let věku je dobou náhradní. Ale bude to jen ta minimální podpora (cca 4000,-).

      Děkuji předem za
      >každou odpověď!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).