Tisk stránky

Diskuzní fórum

 

 

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: dohoda o provedení práce - odvody  
     
  >>>>>Prosím vás, u DPP se neplatí ZP, SP
>>>>když je odměna do 10 000/měsíc
>>>> a daň?
>>>>když má podepsané prohlášení - daň pokryje sleva na
>>>>poplatníka
>>>>kyž nemá podepsáno - daní se srážkovou daní
>>>> Když je
>>>>>zaměstnanec pouze na DPP má čistou mzdu jako hrubou?
>>>>někdy ano (viz výše)
>>>>Když
>>>>>je zaměstnanec na HPP a k tomu DPP do 10 tisíc,
>>>>>neplatí ZP, SP a daň ano?
>>>>souběh PP a DPP - SP a ZP pouze z hrubé z PP, daní se
>>>>superhrubá z PP + odměna z DPP dohromady
>>>>Zamotala jsem se do toho. Moc
>>>>>děkuji Radka
>>>
>>>Děkuji vám za odpovědi. V případě PP a DPP ale tedy
>>>zaměstnavatel "okrade" stát o ZP a SP, je to tak?
>>>Kdyby
>>>bylo v jedné částce za PP, odvede se ZP, SP ai daň.
>>>Při rozdělení PP a DPP se pouze daní, ZP a SP se
>>>odvádí
>>>jen z PP, takže o ZP a SP zaměstnanec zaplatí méně,
>>>je
>>>to tak?
>>
>>Zaměstnavatel nikoho neokrade, protože platí zákoník
>>práce
>>§ 34b
>>odst.2) Zaměstnanec v dalším základním
>>pracovněprávním
>>vztahu u téhož zaměstnavatele nesmí vykonávat práce,
>>které jsou stejně druhově vymezeny. U zaměstnavatele,
>>jímž je stát, platí věta první jen tehdy, jedná-li se
>>o
>>výkon práce v téže organizační složce státu.
>>
>>V případě, že by se zjistilo, že stejná práce je
>>vykonávána u tohoto zaměstnavatele na PP a zároveň na
>>DPP,
>>kontrolní orgány nejen že vyčíslí doplatky pojistného
>>+ penále, ale hrozí i nemalá pokuta zaměstnavateli,
>>tak že si to každý zaměstnavatel snad rozmyslí,
>>takhle
>>obcházet zákony.
>
>No právě že majitel to takto chce, DPP je sepsána na
>jinou práci, ale......je to jasné.

DPP může být sepsána na cokoliv, podstatný je výkon práce a ten nesmí být stejný.
 
 
Autor zprávy: xJ
Čas zápisu: 19. 5. 2017 11:44 z adresy 46.167.230.xxx
 
 
Váš e-mail:
 
spacer spacer spacer
Nahoru
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 393 lidí

Začali jste navštěvovat restaurace po vydaní plošného zákazu kouření?

Ano 48 %
 
Ne 52 %
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2017 HAVIT, s.r.o.   |   3487   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz