Tisk stránky

Diskuzní fórum

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  pronájem zboží  

Dobrý den,
prosím o radu ohledně pronájmu zboží zákazníkovi.Máme firmu na poskytování internetu.Máme tarif, kdy pronajmeme zákazníkovi za 100 Kč měsíčně zboží-wifi router a přijímací anténu nebo si zboží zákazník může zakoupit. Jak mám toho zboží účtovat? Můžu zboží, které je k pronájmu účtovat na 501? Jako DDHM? Zboží, které si zákazník koupí účtuji na 504/321. Účtuji sklady způsobem B, takže udělám příjemku 501/321. Výdejku účtuji pouze ve skladu jako výdej na pronájem.Po ukončení smlouvy nám toto zboží zase vrací zpět, tak dělám ve skladě zase příjemku. Nevím, ale jaké ceny mám vrácenému zboží v příjemce udělat, protože ztrací přece hodnotu,když bylo používané. Nebo mám zboží z pronájmu naskladnit za nulu jako použité a vyskladňovat ho zase jenom na pronájem? Nevím si moc rady jak vést nejlépe tuto evidenci.Děkuji.

Autor zprávy: krizecek88
Čas zápisu: 16. 5. 2017 12:13 z adresy 46.23.63.xxx

Váš e-mail:

pronájem zbožíkrizecek88 - 16. 5. 2017
spacer spacer spacer
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 948 lidí

Zaslouží si Jiří Kajínek milost od prezidenta Miloše Zemana?

Ano 50 %

Ne 50 %

Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2017 HAVIT, s.r.o.   |   2847   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz